Za

Projekt pro každého, projekt života Zalesnění, stal se i mým projektem.

Vlastně proč by se nemohl stát i tvým.
Zde jsou všechny informace o tom co dělám a jak.

Původní listnaté stromy se začínají vracet do naší krajiny a to díky sázení dobrovolníků. Lípy, duby, buky a další se vrací.

Koupě malých stromů určených k sadbě je jedna z možností. Můžeme si také rozpěstovat ze semínka strom, chce to ale trpělivost, přesto je to jednoduché a může to udělat každý a nestojí to prakticky nic. Zvlášť, když bydlíte v bytě je tato varianta ideální.

Žijeme v právním státě a proto není tak jednoduché vyrazit na parkoviště nebo vedle marketu a zasadit tam lípu, ale i to se děje.

Dělat tuto bohulibou práci legálně bychom tedy měli dělat tak, že budeme sázet na vlastním pozemku nebo kde je nám to povoleno vlastníkem.

Důležitým aspektem k dlouhodobému efektivnímu zalesňování je zabránit budoucí těžbě, přece byste nechtěli vykácet stromy, které jste vlastnoručně zasadili pro další generace. Ideální je takto zalesněnou oblast prohlásit jako přírodní rezervaci, chráněné území a podobně není jednoduché, ale všechno jde. Na pozemcích, kde sázíme my se nikdy těžit nebude!

Pokud nemáte prostor se vydat na pozemek a užít si sázení, můžeš se zapojit i jinou formou. Mluv o tomto tématu s lidmi ve svém okolí. Vypěstuj si doma, v bytě malé stromky a daruj je na sadbu, kterou zařídíme my. Chceš-li pomoci finančně na rozšíření pozemků, kde budeme sázet, jsme i za tuto pomoc velmi rádi.